Asya'da cadılık

 

Asya'da cadılık

Bu madde Orta Doğu'daki cadılıkla alakalı değildir. Orta Doğu'da cadılıkla ilgili bilgi için Orta Doğu'da cadılık maddesine bakınız

{tocify} $title={İçindekiler}

Hindistan

Doğaüstü güçlerin varlığına dair olan inançlar, Hindistan'da hâlâ çok güçlüdür. Orissa kentinde cadıların kurmuş olduğu pek çok dernek ve cadıların cezalandırılmasına karşı seslerini yükseltmek için birleşen cadıların kurduğu pek çok sendika vardır.

Japonya

Japonya'da, Şamanizm'e benzeyen din, Şinto dini, Budizmle yoğun bir etkileşim içinde olduğundan, Japonya'da cadılığa karşı asla olumsuz bir yargı oluşmamıştır.

"Witch" may actually be used with positive connotation in Japanese language as a female with high skills or fame not limited to works of fiction such as manga or anime. Japan women's national volleyball team, which won a gold medal at the Tokyo Olympics, is known in Japan as "Toyo no Majo" (東洋の魔女) or "Oriental Witches". This is actually a slander made by the American commentator who was making live commentary during the final for what he perceived as tricks that enabled them to win.

Popüler kültür

Magical girl genre maybe the most commonly known to feature witchcraft, but it appears liberally in any works of fiction where such supernatural power can exist. Evil witch protagonists, borne out of the European concept of witch, are popular; however, their powers rarely stem from worshipping devils.

Orta Asya

Cadılık, 1500'lü yıllardan beri Kazakistan ve Tacikistan'da uygulanmaktadır. Yaygın inanışlardan biri, bir insan ölürse, ruhunun onu öldüren cadıya geçeceğidir.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski