7–13 Nisan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası

 

7–13 Nisan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası

7–13 Nisan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası'nın önemi ve amacı nedir?

Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası (Diğer adı: Sağlık Haftası) sağlıklı yaşam, verimli yaşamı temin etmek, insanların sağlıklı yaşlanmalarını öğretmek, sosyal güvencenin faydalarını ve sosyal güvence bilincini pekiştirmenin önemini ifade etmek için 7-13 Nisan günleri kutlanır.

Bu hafta içinde sağlığın önemi ile ilgili konular insanlara anlatılır. Her yıl Birleşmiş Milletler bir sağlık konusu seçerek bu hafta içinde üye ülkelerin bu konu üzerinde durmalarını sağlar.

Sağlık Haftası, insanların sağlık kurumlarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 7-13 Nisan tarihleri arasında kutlanan haftadır.

Her yıl Sağlık Haftası Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerde aynı zamanda değerlendirilir. Sağlık Haftası'nın amacı, sağlık bilgisinin ve yardımının geniş halk kitlelerine ulaşmasıdır. Hafta boyunca insan sağlığı konusunda radyolarda konuşmalar yapılır. Televizyonda sağlıkla ilgili programlar sunulur. Gazete ve dergilerde insan sağlığı ile ilgili yazılar yayınlanır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski