eşcinsel hamamı

 

eşcinsel hamamı

Eşcinsel hamamları ya da gay hamamları, eşcinsel/gay saunaları olarak da bilinir (İngilizce: gay bathhouse ya da gay sauna), erkeklerin diğer erkeklerle seks yapmak için buluştukları ticari alanlardır. Halk banyosu olmaktan çok, başlıca olarak seks için işlev gösteren mekanlardır.

Eşcinsel hamamlarını ziyaret eden tüm erkekler, kendi cinsel davranışlarına bakılmaksızın kendileri eşcinsel olarak değerlendirmezler. Bazı erkek hamamlarında ara sıra "lezbiyen" veya "kadınlara özel" geceler düzenlense de, kadınlara seks için benzer fırsatlar sunan hamamlar nadirdir.

Eşcinsel hamamları büyüklük ve kolaylıklar bakımından oldukça çeşitli; temel hamamlar 10 veya 20 odalı küçük işletmeler ve bir avuç dolap, daha büyük ve kolaylıklı hamamlar ise çok çeşitli stil veya boyutlarda çeşitli stüdyo saunalar, çeşitli buhar banyoları, jakuzi küvvetleri, bazen de yüzme havuzları barındırabilir. Çoğu hamamda bir buhar odası (veya ıslak sauna), kuru sauna, duşlar, dolaplar ve küçük özel odalar bulunmaktadır.

Birçok hamam yasal nedenlerden ötürü sadece "üyelere" açıktır, ancak üyelik genelde küçük bir ücret ödedikten sonra onu isteyen her yetişkine mevcuttur. Genelevlere karşın eşcinsel hamamlarını ziyaret eden müşteriler, sırf kolaylıkların kullanımı için para ödemektedir. Hamam personelinden müşterilere hiçbir cinsel faaliyet sağlanmamaktadır; bu cinsel faaliyetler para alışverişi yer almaksızın müşterilerin arasında yer alır. Yasal sebeplerden ötürü birçok eşcinsel hamamı, fuhuşu açıkça yasaklar ya da vazgeçirmeye çalışır ve bilinen fahişelerin girişini yasaklar.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski