İkizler Burcu

 

İkizler Burcu

İkizler Burcu hakkında bilgi nedir TDK sözlük anlamı ve açıklaması ne?

özel

1. isim, gök bilimi Zodyak üzerinde Boğa Burcu ile Yengeç Burcu arasında bulunan takımyıldızın adı; İkizler, Cevza.

2. isim 22 Mayıs-22 Haziran tarihleri arasında doğan insanları etkisi altına aldığına inanılan burç; İkizler.

1 Yorumlar

 1. İkizler (astroloji) (Latince: Gemini), 21 Mayıs ile 21 Haziran arasında doğanların İkizler takımyıldızının etkisinde olduğuna inanılan burç.

  Zodyak Sembolü: İkizler
  Doğum Tarihleri: 21 Mayıs - 21 Haziran
  Takımyıldızı: İkizler
  Zodyak Elementi: Hava
  Zodyak Dörtlüsü: Değişken
  Gezegeni: Merkür
  Zararlı Konum: Jüpiter
  Etkili Gezegeni: Güneş

  Eserlerde İkizler
  Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde İkizler burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır:

  "İkizler burcuna mensup olanlar hiçbir zaman karşılarındaki insanlardan fazla zahmet gerektiren ağır isteklerde bulunmazlar. Birlikteliğe önem verir, huzurlu bir hayat isterler. En önemli meziyetleri çalışmayı bir zevke dönüştürebilmeleridir. Davulların gürültüsü içinde devam eden savaşlarına acısı ve ihtiyarlığın kasvetinden uzak dururlar. Hür, rahat ve aşkın kollarında geçirdikleri hayatları hiç solmayan bir gençlik timsali gibidir. Onlar aynı zamanda yıldızlara giden yolların kâşifleridir. Sayılara dayalı ölçümlemelerle göklerin haritasını bize sunarlar. Ve yıldızların döngüsünü en iyi onlar bilirler. Doğa bile onların her alanda kendisine hizmete hazır olduğunu bildiğinden dehalarına hayrandır."

  https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjNEPMKuOKYxyr23f9CkV5wyYq8CfhskU0cs6B04th9RVXiXU_tjEbivE3ZbkG0fJd78rKnoAh96trpxWW9FCWvcuVGIo9kMb0i-efL9RowgexpQDHJBIbBRtZd2MY9gJNO6qihv14pJzGrKhqzwLcjkvYPLDdQcqC-fUP4cMsfpgLOAdQlA4F0ya7q1aY/s2048/%C4%B0kizler%20logo.png

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski