Çiğdem Karaaslan

 

Çiğdem Karaaslan

Çiğdem Karaaslan (d. 13 Ağustos 1979, Beyoğlu) Türk siyasetçi ve mimar. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü yüksek şeref öğrencisi olarak bitirdi. Ankara Üniversitesi'nde "Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu" üzerine Yüksek Lisans Tezini tamamladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora tez çalışmasına devam etmektedir.

{tocify} $title={İçindekiler}

Eğitimi

Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü bitirmiş, Ankara Üniversitesi'nde Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu üzerine yüksek lisans tezini tamamlamış, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Siyasi Kariyeri

10 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Gençlik Kolları 1. Olağan Kongresinde Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş AK Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçilmiş ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürmüştür.

12 Eylül 2015 tarihinden itibaren AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 25., 26. ve 27. dönem Samsun milletvekilidir.

İyi derecede İngilizce bilen Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynakça

  1. "Adalet ve Kalkınma Partisi internet sitesindeki özgeçmişi". 20 Ağustos 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ağustos 2018.
  2. "'Devletin projecisi', Çevre Başkanı oldu". 15 Eylül 2015. 26 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ağustos 2018.
  3. "TBMM internet sitesindeki özgeçmişi". 4 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Ağustos 2018.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski